У першу чергу слід сказати, що кожна жінка повинна вести календар менструальних виділень, щоб точно знати, коли почалися і закінчилися виділення. Також важливо відзначити болі в середині циклу, тривалість менструацій. Для гінеколога – це перший критерій оцінки стану здоров'я жінки. Це менше стосується жінок, що мають регулярний цикл день в день.
Порушення менструального циклу у жінок
Причин порушень циклу досить багато. Якщо брати тільки функцію яєчників, розрізняють порушення в першій фазі і в другій фазі. У першій фазі утворюється фолікул, з якого з'являється яйцеклітина, коли відбувається овуляція. Може розвинутися такий стан, як персистенція фолікула, тобто друга фаза не настає. У такому випадку і спостерігаються порушення циклу. Якщо говорити про другий варіант, настає атрезія фолікула, який зморщився, не відбулася овуляція, жінка не може завагітніти.
Порушення менструального циклу – одна з причин безпліддя
У другій фазі зустрічається недостатність лютеїнової фази. Тоді у жінок місячні починаються раніше / закінчуються пізніше, отже цикл збивається. Для недостатності лютеїнової фази характерно невиношування вагітності, тобто вагітність наступає, але не зберігається. Це називається біохімічна вагітність.
Часто жінки плутають ендометріоз і порушення менструального циклу. Коли ми говоримо про ендометріоз, виділення з’являються за три дні до і після менструацій. Для жінки це порушення циклу, а для гінеколога зовсім інша тактика ведення захворювання.
Є ще одна основна проблема – проблема щитовидної залози. Щитовидна залоза вважається диригентом гінекологічних гормонів. Порушення менструального циклу може бути спровокована неправильною роботою гормонів, розвитком гіпотиреозу. Часто щитовидна залоза сприяє утворенню кіст в яєчниках, при цьому цикл також стрибає. Поки ми не відновимо рівень гормонів щитовидної залози, у жінки весь час будуть збої і порушення циклу.
Негативний вплив стресу
Зміна клімату, стрес можуть викликати затримку або відсутність менструацій. Якщо це відбувається одноразово, то нічого страшного, призначаються препарати для корекції. Якщо це відбувається регулярно, необхідно шукати основну причину збоїв. Бажано проконсультуватися у невропатолога, можливо додати будь-які препарати для стабілізації.
Причин порушення менструального циклу, як ви розумієте, може бути дуже багато. Несвоєчасно виявлене захворювання спричинить за собою ускладнення, які навряд чи комусь припадуть до смаку. Не потрібно терпіти і чекати північного вітру, звертайтеся до лікаря за допомогою. Знеболюючі медикаменти лише “видаляють” біль, але не лікують причину цих болів. Не затягуйте з візитом до лікаря, будьте уважні до свого організму і до свого здоров'я!