Термін «дисплазія» перекладається з грецької, як новоутворення або формування, і свідчить про присутність аномальних клітин, що розвиваються. Дисплазія шийки матки вважається передраковим захворюванням, проте вчасно поставлений діагноз та призначене гінекологом лікування дає можливість скористатися оборотним характером захворювання і успішно позбутися від нього.
Симптоми захворювання
Симптоматика дисплазії шийки матки першого ступеня відсутня, виявити її можна лише при обстеженні. Однак найчастіше патологія протікає на тлі інших хвороб, які мають певні ознаки. Супутні запальні процеси можуть проявлятися печінням, виділеннями різної консистенції, контактними мікрокровотечами після статевого акту.
Статистика свідчить про те, що в більшості випадків дисплазія супроводжується наявністю ерозії матки, тому досвідчений лікар обов'язково направляє в таких випадках на спеціальний аналіз ПАП. Якщо ерозія шийки матки виявлена при вагітності, діагностика дисплазії може бути проведена звичайними методами. Перша та друга стадії не є перешкодою для нормальних пологів, при наявності третьої стадії доктор може порадити кесарів розтин.
Причини дисплазії шийки матки
Передракові стани, в тому числі і дисплазія шийки матки, виникають на тлі поєднання безлічі провокуючих чинників. Зовнішніми є різні віруси та інфекції, внутрішніми — ослаблення імунного захисту, а також гормональні порушення. Однією з основних причин гінекологи називають штами 16 і 18 ВПЛ (вірусу папіломи людини). Однак для виникнення патологічного процесу необхідно його тривале перебування в організмі та поєднання з іншими несприятливими факторами.
До їх числа відносяться:
- куріння;
- хронічні запалення в статевих органах інфекційного характеру;
- травми шийки матки при частих пологах та абортах;
- тривалий прийом гормональних препаратів і інші.
Профілактика
Головною небезпекою дисплазії шийки матки є безсимптомність на ранній стадії, що, за відсутності регулярного відвідування гінеколога, може призвести до сумних наслідків. Щоб позбавити себе від можливого ризику, слід скористатися нескладними методами профілактики — віддати перевагу здоровому способу життя, щорічно проходити ПАП-тест і пізніше, після 30 років, додати тест на ВПЛ.
Лікарі клініки "Здоров'я столиці" в Києві щорічно допомагають сотням жінок впоратися з гінекологічними захворюваннями, в тому числі запобігти їхньому розвитку. Регулярне обстеження у гінеколога — єдина профілактика таких хвороб, як ерозія та дисплазія шийки матки. Щоб записатися на консультацію в клініку, необхідно заповнити електронну форму онлайн або зателефонувати за вказаним на сайті номером телефону.