• м. Київ, вул. Шовковична, 34 В
  • Пн–Пт: з 09:00 до 18:00 Сб: з 09:00 до 14:00 Нд:вихідний
Сезон алергії та профілактика в період загострення

Сезон алергії та профілактика в період загострення

Найбільш частою причиною сезонної алергії є пилок дерев. Пояснюється це тим, що дерева ростуть всюди і порошать на більш далекі відстані. Найпоширеніший алерген серед дерев — пилок берези. Також в наших широтах алергенами є: пух тополі, пилок лугових трав та квітів, бур'янових рослин, цвіль, як домашня, так і вулична.

Перші симптоми алергії легко сплутати з гострою респіраторною вірусною інфекцією, особливо якщо до цього алергії ні у дитини, ні у батьків не було, і вони не знайомі близько з симптомами протікання цієї хвороби. Початкові прояви алергії на пилок — чхання, закладеність носа, почервоніння очей, можливі сильні реакції у вигляді нападів бронхіальної астми.

Періоди загострення захворювання

Особливо складні для алергіків роки, коли весна спочатку затримується, а потім настає різке потепління. Одночасно починають запилюватися різні рослини, накопичується велика концентрація пилку в повітрі, що веде до більш сильних реакцій і дає велику монологічну алергічну пам'ять, тобто значно підвищується ймовірність того, що в наступному році алергія повториться.

Профілактика та лікування сезонної алергії

Якщо алергія вже почалася, потрібно прибрати алерген або знизити контакт з ним. Також слід почати прийом антигістамінних препаратів, використовувати краплі в ніс і очі, спреї в горло. Таке лікування допоможе зняти гострий перебіг хвороби, але не вирішить проблему.

Якщо у людини не просто закладений ніс, і він чхає, а у нього і кон'юнктивіт, і астма, і набряк Квінке, і кропив'янка, медична допомога буде абсолютно інша, аж до призначення гормональних препаратів, крапельниць, домашнього чи стаціонарного режиму. Є люди, у яких дуже сильна реакція, і вони змушені просто не ходити на вулицю в той момент, коли сухо та вітряно.

Діагностика сезонної алергії заснована на оцінці клінічної картини захворювання та проведення спеціального обстеження. Воно включає в себе аналіз крові на специфічні імуноглобуліни Е і/або проведення шкірних алергологічних проб.

Імунотерапія — профілактика за допомогою уколів, крапель або капсул, що містять алерген. Ще коли рослини не починають запилюватись, в організм людини вводиться невелика кількість алергену, наприклад, берези. В організмі утворюються захисні фактори, і людина не проявляє алергічної реакції на даний алерген. Вважається, що три роки такої терапії позбавляють людину на 12 років від сильних проявів або, як мінімум, від значущої медикаментозної агресії.

У клініці "Здоров'я Столиці" в Києві можна записатися на прийом до кваліфікованого алерголога. У центрі працюють досвідчені лікарі, які вже протягом багатьох років допомагають сотням пацієнтів позбутися від алергії.

Останні Новини